Atspausdinta iš: http://siaudunamai.lt/lt/duk/ar_siaudiniai_namai_atsparus_ugniai?

Kas tai yra - pastatas iš šiaudų briketų? Ar namai, pastatyti iš šiaudų briketų, yra ilgaamžiai? Ar šiaudiniai namai atsparūs ugniai?

Ar šiaudiniai namai atsparūs ugniai?

Tam, kad ugnis degtų, reikalingas oras bei degi medžiaga. Šiaudų ryšulyje oro mažai, nes šiaudai supresuoti.

Šiaudų namo sienos iš abiejų pusių yra tinkuojamos. 1,0-1,5 cm storio tinkas atlaiko ugnį pusę valandos. Pagal ES šalių normatyvus, to pakanka žmonėms evakuoti.

Bandymai, atliekami įvairiose šalyse (JAV, Vokietija, kt.) siekiant šiaudų briketo užsiliepsnojimo, parodė, kad atvira liepsna deginant šiaudų ryšulį, susidaro apanglėjimo ir pelenų sluoksnis, kuris stabdo ugnies prasiskverbimą į ryšulio vidų. Presuoti šiaudai praktiškai nedega. Pavojų statybų metu gali sukelti nesupresuotos šiaudų atliekos, kurių pasitaiko statybų aikštelėje.

Neseniai (2007 01 23) kilo gaisras Carroline Barry name iš šiaudų, esančiame UK. Šiaudinės sienos buvo vienintelis dalykas, kuris išliko. Dabar namo šeimininkė ieško galimybių jį atstatyti. Esame tikri, kad jai pasiseks.

O kilus gaisrui name, kuriame panaudota daug sintetinių medžiagų, žmonės nukenčia pirmiausia dėl nuodingų medžiagų išsiskyrimo. 

Klauskite

     

  

  TREN_associate

 

 Šiaudinių namų plėtrą remia:

      JTVP PAF Mažųjų projektų programa

   Pasaulio aplinkos fondo
   Mažųjų projektų programa

   www.undp.lt/sgp


     LR Aplinkos ministerija


           Didžiosios Britanijos ambasada


Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje