Atspausdinta iš: http://siaudunamai.lt/lt/renginiai

Statybos iš presuotų šiaudų galimybės ir perspektyvos Lietuvoje Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Tinkavimo seminaras Ekologinio ūkininkavimo centre Šiaudinių namų tinkavimo seminaras 2008 07 29–31 Seminaras Darnių namų statybos galimybės Praktinis šiaudinių namų tinkavimo seminaras 2009 m. liepos 25–26 d. Šiaudinių namų statybos seminaras Molinių namų statyba, 2010 06 19 d. Molinių namų statyba, 2010 06 26 d. Statau namą iš šiaudų! Sužinokite statybos pliusus ir minusus, pasiekimus, kaip išvengti klaidų. Mokymai su arch. D. Jurevičiumi PROJEKTAS „Lėta sodyba“ – statybos iš šiaudų praktinis seminaras. Dargužiai, 2016 05 14 d. 12-18 val.

Seminarai ir kiti renginiai

 2010 m.  renginiai

 2010 m. birželio 26 d. (šeštadienį) Dormantė ir Jurgis organizuoja vienos dienos mokomąjį-praktinį seminarą „Molinių namų statyba”.

2010 m. sausio mėnesio paskutinį savaitgalį (30–31 d.)  Kauno r. vyko mokomasis-praktinis seminaras „Statyba iš presuotų šiaudų“. 

 Europos tvarios energetikos savaitė

 2009 m. vasario mėn. 9-13 d. visoje Europoje vyko Europos tvarios energetikos savaitė (žr. 7 d. ir 12 d. renginius).  Buvo organizuojti renginiai Dievogaloje ir Vilniuje. Informacija žemiau.

Atsinaujinančiųjų šaltinių energetika ir darnioji statyba: patirtis ir perspektyvos Lietuvoje

Renginiai vyko 2009 m. vasario 12 d. Vilniaus m. savivaldybės tarybos salėje, 2 aukšte.

I dalis. Seminaras-diskusija profesionalams ir valdžios atstovams

II dalis. Saulės energetikų asociacijos (Tarptautinės saulės energetikų asociacijos (ISES) padalinys Lietuvoje ) steigiamasis susirinkimas

III dalis. Seminaras visuomenei

Ekskursija Dievogalos šiaudiniuose namuose

2009 m. vasario 7 d. vyko eksursija šiaudiniuose namuose.

2008 m. renginiai

Praktiniai seminarai

 2008 m. liepos mėn. 29–31 d. vyko tarptautinis šiaudinių namų tinkavimo seminaras Zapyškyje (Kauno r.), Dievogalos km.

2008 m. liepos 12 d. 919 val. Vilnijos ekologinio ūkininkavimo centre vyko seminaras „Molio naudojimas statyboje: pirmas tinko sluoksnis ir molinės aslos gamyba“. Buvo tinkuojamas molio-pjuvenų namas, jame buvo daroma asla.

 Teoriniai seminarai

Paskutinysis projekto Aplinkai palankios statybos iš šiaudų populiarinimas mažinant įtaką klimato kaitai" seminaras Statybos iš presuotų šiaudų galimybės ir perspektyvos Lietuvojevyko gegužės 30 d. (penktadienį) 16:15–20:00 val. Klaipėdos universitete.

2007 m. renginiai

seminaras Vilniuje

Aplinkai palanki statyba iš presuotų šiaudų: technologijos ir perspektyvos

Seminaras Vilniuje vyko balandžio 13 d., Kaune  – balandžio 20 d., Eičiūnuose (Alytaus r.) - 27 d. (penktadieniais) 16-20 val.

Įvertinus žiemos seminarus Vilniuje, iš viso organizuotuose 2007 m. sausio - balandžio mėn. renginiuose dalyvavo virš 500 žmonių. Džiaugiamės tokiu dideliu visuomenės susidomėjimu ir tikime, jog bendromis pastangomis pavyks sumažinti statybų daromą įtaką aplinkai.

Aplinkosaugos forumas

EkoforumasSausio 30 d. Vilniaus Rotušėje vyko „Vilniaus Aplinkosaugos forumas -2007“, kur pristatėme galimybes naudoti saulės energiją Vilniaus pastatuose ir projektą „Aplinkai palankios statybos iš šiaudų populiarinimas mažinant įtaką klimato kaitai“. Mūsų stendas, demonstruojantis šiaudinio namo sienos elementus, buvo gausiai lankomas, ir tikimės, kad paskatino renginio dalyvius susimąstyti apie ekologiją mūsų namuose.

Seminarai

2007 m. sausio mėn. įvyko keturi seminarai, kuriuose apsilankė virš 150 aplinkai palankios statybos entuziastų.

Aplinkai palanki statyba iš presuotų šiaudų ryšulių

Paskaita architektamsSeminarai Aplinkai palanki statyba iš šiaudų: užsienio patirtis ir galimybės Lietuvoje vyko sausio 17, 18 ir 19 d. Vilniaus statybos ir dizaino kolegijoje, Vilniaus Valdorfo pedagogikos klasėse bei VGTU Architektūros fakultete. Buvo pristatytas projektas „Aplinkai palankios statybos iš šiaudų populiarinimas mažinant įtaką klimato kaitai“, alternatyvios statybinės medžiagos, šiaudų naudojimo sienų statybai patirtis Didžiojoje Britanijoje, Baltarusijoje bei Estijoje. Lektoriai: L. Žmuida,

E. Milutienė, G. Harper.

Statybos iš šiaudų raida

Paskaita ekoklube2007 01 09 Vilniuje, Kultūros, filosofijos ir meno institute vyko seminaras Statybos iš šiaudų raida Lietuvoje, Baltarusijoje ir Didžiojoje Britanijoje“. Lektoriai: L. Žmuida,

E. Milutienė, G. Harper.     

  

  TREN_associate

 

 Šiaudinių namų plėtrą remia:

      JTVP PAF Mažųjų projektų programa

   Pasaulio aplinkos fondo
   Mažųjų projektų programa

   www.undp.lt/sgp


     LR Aplinkos ministerija


           Didžiosios Britanijos ambasada


Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje