Atspausdinta iš: http://siaudunamai.lt/lt/technologija

Šiaudinių namų statybos technologijos

Šiaudų namasŠiaudų savybės padiktavo keletą metodų, kurie yra naudojami šiaudinių namų statybai. Straipsniuose išsamiau aptarsime metodų privalumus ir trūkumus, o dabar pateikiame pagrindinius principus.

Presuotų šiaudų ryšuliai - laikanti konstrukcija

ŠiaudaiJei statomas nedidelis namas (siena iki 6 m), tai šiaudų ryšuliai gali būti dedami kaip plytos, surišami mediniais, bambukiniais ar kitokiais virbais (ar lazdyno lazdomis) ir gali išlaikyti stogo svorį. Tokia statyba yra  paprasčiausia ir pigiausia. Pastačius pastatą, jis tinkuojamas molio ar kalkių tinku. Tinka nedideliems pastatams statyti.

Karkasiniai pastatai iš presuotų šiaudų

KarkasasDidesniam namui pastatyti būtinas karkasas, kuris laikytų stogą ir perdangas. Karkasas dažniausiai daromas iš medienos. Užsienyje, miestuose statant daugiaaukščius presuotų šiaudų pastatus, karkasas daromas iš metalo. Metalinis karkasas naudojamas ir negyvenamosios paskirties pastatų statybai, pvz. autoservisams pastatyti. Esant karkasui statyba pabrangsta. 

LangasKarkasinė statyba iš šiaudų įdomi tuo, kad pirmiausia pastatomas namo stogas. Tuomet statybų aikštelė yra apsaugota nuo lietaus, o tai yra svarbu statybai naudojant šiaudus.

     

  

  TREN_associate

 

 Šiaudinių namų plėtrą remia:

      JTVP PAF Mažųjų projektų programa

   Pasaulio aplinkos fondo
   Mažųjų projektų programa

   www.undp.lt/sgp


     LR Aplinkos ministerija


           Didžiosios Britanijos ambasada


Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje