Atspausdinta iš: http://siaudunamai.lt/lt/uzsienio_saliu_pavyzdziai/siaudu_namai_baltarusijoje

Šiaudų namai Baltarusijoje Latvija

 Šiaudų pirtis MinskeŠiaudų namai Baltarusijoje

Šiaudų namų statyba Baltarusijoje susidomėta po Černobylio avarijos, siekiant pastatyti ekologiškus būstus evakuotiems žmonėms.

Pirmasis šiaudinis namas pastatytas 1996 m. Zanaroč gyvenvietėje praktinio seminaro metu.

1996 m. buvo sukurtas pasyvaus (nenaudojančio papildomos energijos) namo projektas. 

Pirtis Minske 1997 m. pastatyti 4 namai pagal GOS programą Gomelio srityje. Buvo praktiškai išbandytos techninės statybos galimybės vasaros ir žiemos sezonais. Vėliau, 1998 m. pastatyti du namai Gomelio srities Petrikovskio rajono Kuritičio kaime. Atlikti techniniai šiaudų briketų bandymai.

Dviaukščiai pastatai atsirado 1999 m. gyvenvietėje Sokol. Statybos ir Architektūros Ministerija atliko šiaudinių namų testavimą ir suteikė rekomendaciją pakartotinei statybai.

Teisybės langas 2001 m. pastatyta dviejų aukštų pirtis Minske su baseinu ir židiniu. Joje lankėmės 2006 m. gruodžio mėnesį ir patyrėme, jog pastato viduje yra puikus mikroklimatas, jokio drėgmės pojūčio, nors pirmame aukšte yra atviras baseinas. Nuotraukose matyti, jog iš išorės šį šiaudų namą sunku atskirti nuo bet kokio kito šiuolaikinio pastato (Laimio Žmuidos nuotraukos), o viduje tikrą tiesą apie tai, iš ko padarytas namas, parodo nebent teisybės langas (Vido Surkio nuotrauka).

     

  

  TREN_associate

 

 Šiaudinių namų plėtrą remia:

      JTVP PAF Mažųjų projektų programa

   Pasaulio aplinkos fondo
   Mažųjų projektų programa

   www.undp.lt/sgp


     LR Aplinkos ministerija


           Didžiosios Britanijos ambasada


Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje